Szukasz idealnego sposobu na wsparcie swojego leczenia uzależnienia od alkoholu? Regularnie uczęszczasz na terapię, ale nie możesz przestać myśleć o wypiciu chociaż najmniejszej ilości alkoholu? Nie jesteś sam. Wiele osób, szczególnie na początku swojej drogi, boryka się z problemami w utrzymaniu trzeźwości i zachowaniu dyscypliny. Mamy skuteczne rozwiązanie, jakim jest wszywka alkoholowa esperal.
Metody leczenia uzależnienia od alkoholu a wszycie alkoholowe
Głównym źródłem walki z nałogiem jest w większości przypadków regularne uczestnictwo w psychoterapii dostosowanej do swojego charakteru i potrzeb. W wielu miejscach możliwy jest wybór formy spotkań – grupowych lub indywidualnych. Dzięki takim sesjom terapeutycznym osoba uzależniona może uporać się z często ukrytym prawdziwym źródłem swojego problemu.
Niestety w szczególności na samym początku drogi ciężko jest zachować trzeźwość i nie zwracać uwagi na nawracające objawy fizyczne związane z odstawieniem alkoholu. Wtedy też powszechnie stosowanym rozwiązaniem okazują się tabletki łagodzące skutki odstawienia tej substancji. Minimalizują one nieprzyjemne odczucia, ale w większości przypadków wywołują późniejsze niepożądane skutki uboczne dla organizmu. Najczęściej wymieniane są: zapalenie nerwów obwodowych, reakcje psychotyczne, depresja, schizofrenia, uszkodzenie komórek wątroby, zapalenie nerwu wzrokowego, metaliczny posmak w ustach czy alergiczne zapalenie skóry. W przypadku niektórych z dostępnych środków na rynku możliwe jest nawet doprowadzenie do kolejnej formy uzależnienia od substancji dostępnych w składzie.
Inną opcją stosowaną na początku procesu leczenia jest poddanie się odtruciu organizmu, które niestety stanowi dość inwazyjne rozwiązanie. Zabieg ten powinien być wykonany jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i pod jego późniejszym nadzorem.
Alternatywną metodą, która okazuje się nie tylko skuteczna w walce z nałogiem, lecz także nie powoduje dodatkowych objawów niepożądanych, jest właśnie wszycie alkoholowe esperalu. Działa ono na zasadzie wytworzenia się psychicznej bariery w umyśle pacjenta, który zaczyna kojarzyć alkohol jedynie z nieprzyjemnymi i długo utrzymującymi się odczuciami zdrowotnymi.
Wszywka alkoholowa Gdańsk polecana jest nie tylko osobom na początku procesu leczenia, lecz także wszystkim zaawansowanym, którzy potrzebują jedynie formy profilaktycznego wsparcia w walce z nałogiem. Ze względu na swoją niską inwazyjność nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia, jest więc bezpieczną metodą wsparcia leczenia.
Na czym polega zaszycie alkoholowe?
Wszycie alkoholowe jest bezinwazyjną metodą zabiegu, który wykonywany jest przez wykwalifikowanych lekarzy specjalistów i cieszy się skutecznością wśród wielu zadowolonych osób. Zabieg trwa mniej więcej 30 minut i polega na niewielkim nacięciu skóry (najczęściej w okolicy pośladków lub łopatek) i umieszczeniu w tym miejscu tabletki z substancją antyalkoholową, czyli disulfiramem. Preparat zaczyna działać aktywnie praktycznie od razu i kontynuuje swoje sukcesywne uwalnianie do krwiobiegu przez okres następnych około 10 miesięcy.
Wszywka alkoholowa nie daje o sobie znać tak długo jak osoba zaszyta nie zdecyduje się sięgnąć ponownie po alkohol, nawet w niewielkiej ilości. Wtedy też dochodzi do reakcji z disulfiramem, w wyniku której w ciągu kilku minut pojawiają się nieprzyjemne odczucia zdrowotne, które potrafią utrzymywać się aż do 10 godzin później. Do najczęściej wymienianych należą: duszności, kołatanie serca, wzrost ciśnienia tętniczego, ból brzucha, nudności, wymioty czy uczucie lęku. W wyjątkowych sytuacjach, gdy dawka alkoholu była dość duża, może nawet dojść do śmierci z przedawkowania.
Warto mieć na uwadze, że nawet najmniejsza ilość alkoholu aktywuje reakcję obronną organizmu. Mowa tu nie tylko o alkoholu w płynnej postaci takich jak wino, wódka czy piwo, lecz także o produktach, które w swoim składzie zawierają tę substancję. Są to między innymi: płyny do płukania ust z alkoholem, syropy na kaszel, ciasta na bazie ponczu lub cukierki z alkoholem.
Koszty stosowania wszywki zależą przede wszystkim od lokalizacji gabinetu chirurgicznego i możliwych do wyboru udogodnień w trakcie i po zabiegu. Średnio jest to wydatek rzędu kilkuset złotych. W zależności od dawki leki, rodzaju szwów i obecności antybiotyku cena może wzrosnąć. Za każdym razem, niezależnie od wspomnianych opcji, w cenę wliczone są: konsultacje przedzabiegowe, szwy, opieka i doradztwo medyczne podczas procesu oraz oficjalny certyfikat potwierdzający udział w zaszyciu oryginalnym esperalem.
Esperal – przeciwwskazania do stosowania wszywki
Wszywka alkoholowa esperal po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 2009 roku, kiedy to została wyprodukowana przez Polfa S.A. Warszawa. Od tego czasu nieustannie stanowi źródło skutecznego wsparcia dla osób borykających się z uzależnieniem. Tak jak w przypadku wszystkich preparatów medycznych, istnieją pewne przeciwwskazania do przejścia tego typu zabiegu. Do najczęściej wymienianych czynników decydujących o dyskwalifikacji pacjenta należą: alergia na składniki aktywne wszywki, ciąża, karmienie piersią, choroby przewlekłe, niewydolność oddechowa lub krążeniowa, anemia, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, choroby nerek czy niedoczynność tarczycy.
Warto pamiętać, że osoba zainteresowana zabiegiem musi spełnić jeden warunek. Przynajmniej na 24 godziny przed planowanym zaszyciem jest ona zobligowana do zachowania całkowitej trzeźwości. W przeciwnym wypadku lekarz będzie zmuszony odwołać zabieg i ewentualnie przełożyć go na inną datę, gdy pacjent będzie spełniał ten wymóg.
Zabieg wszycia esperalu nie może odbyć również bez wyraźnej i oficjalnej zgody samego zainteresowanego. Nie ma więc możliwości, aby o zaszyciu decydowały osoby trzecie.
Co zrobić, aby poddać się zaszyciu?
Procedura poddania się zaszyciu jest prosta i przebiega dość sprawnie. Wystarczy zgłosić się bezpośrednio do najbliższego gabinetu chirurgicznego w okolicy – w Polsce, w większości dużych miast, znajdują się takie placówki. Na miejscu pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy codziennie dokładają wszelkich starań, aby każdy zabieg odbył się według przyjętych procedur i zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.
Przed każdym zaszyciem odbywają się obowiązkowe konsultacje, podczas których zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad medyczny, omówione wszelkie kwestie związane z kosztami i etapami zabiegu oraz stwierdzone lub wykluczone ewentualne przeciwwskazania. W przypadku osób, które potrzebują wcześniejszej porady, mogą to zrobić anonimowo za pośrednictwem ogólnodostępnej infolinii +48 732 082 937. Na linii pracują osoby, które odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą podjąć ostateczną decyzję.
Personel zdaje sobie sprawę, że uzależnienie od alkoholu związane jest czasem z poczuciem wykluczenia oraz wstydu. Osoby zainteresowane zaszyciem mogą liczyć na dyskrecję, anonimowość i zrozumienie na każdym kroku.
Nie ma na co czekać, tylko już dziś zdecydować o lepszym życiu bez alkoholu. Czas wziąć sprawy we własne ręce!
—
Artykuł sponsorowany