Tych trzech kroków nie możesz pominąć w pielęgnacji włosów

Nowe podejście w pielęgnacji włosów to hair cycling, czyli trzystopniowa pielęgnacja włosów. Podobnie jak skin cycling, jest to nowość na rynku, która dokładnie określa jak postępować ze swoimi włosami i jakie zwyczaje wprowadzić w pielęgnacji. Poznaj hair cycling i dowiedz się, co jest tutaj kluczowe w dbaniu o włosy.

Hair cycling zwraca uwagę na kluczowe etapy w pielęgnacji

Hair cycling to nowe podejście w pielęgnacji włosów, które zakłada trzy kluczowe obszary pielęgnacji. Przede wszystkim są to regeneracja, nawilżenie i odżywienie. Jest to metoda odpowiednia do każdego rodzaju włosów, która zakłada ścisłą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Warto zwrócić uwagę na pierwszy etap, czyli regenerację włosów, bo wydaje się ona tutaj kluczowa. Jej głównym celem jest naprawa włosów, po to aby naprawiać uszkodzenia. Dotyczy to zarówno uszkodzeń na powierzchni włosa, jak i w środku. Ważna jest tutaj także dbałość o skórę głowy. Regeneracja jest niezwykle ważna, bo włosy są narażone na różne czynniki zewnętrzne, po których wymagają intensywnej pielęgnacji. Farbowanie, stylizacja na gorąco, mocne słońce i wiatr, a także sól morska – te wszystkie czynniki mocno wpływają na kondycję włosów, a mamy z nimi do czynienia prawie codziennie.

Nawilżanie to ważny krok w całym podejściu hair cycling

Drugi etap w tej pielęgnacji to właśnie nawilżanie włosów. Nawilżanie jest niezbędne dla włosów, bo pozwala utrzymać je w dobrej formie, są bardziej elastyczne i mniej podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Biorąc pod uwagę fakt, że włosy są narażone na różne czynniki zewnętrzne każdego dnia, nawilżenie jest niezbędne aby wzmocnić włosy. Farbowanie czyni włosy bardziej suche, słońce podobnie działa na kosmyki, a mocne kosmetyki mogą powodować ten sam efekt. Nawilżone włosy są mniej łamliwe i mniej kruche, a przy tym mają zdrowy blask i wyglądają na mocniejsze. Nawilżone włosy mają mniejszą skłonność do puszenia się i przetłuszczania. Poza tym nawilżenie zdecydowanie ułatwia układanie włosów i wtedy są bariery miękkie i lepsze do stylizowania. Jak można łatwo zauważyć, nawilżanie włosów ma mnóstwo zalet i wpływa na ogólną kondycję kosmyków.

Dlaczego odżywianie jest takie ważne?

Cały cykl hair cycling składa się z dokładnie trzech obszarów i ostatni z nich to właśnie odżywianie. Wiele osób myli je z nawilżaniem, jednak są to dwie różne czynności. Odżywianie to nic innego jak dostarczanie włosom niezbędnych składników, które zawierają się w kosmetykach. Głównie są to cenne witaminy, minerały i substancje roślinne, które wpływają na dobrą kondycję włosów. Odżywianie wzmacnia włókna włosów, co sprawia, że stają się mocniejsze na całej długości. Wzmocnione włosy są lepiej chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, tak samo skóra głowy jest wtedy mocniejsza. Odżywianie włosów rozpoczyna się od umycia kosmyków. Następnie zaleca się zastosowanie maski na bazie olejków roślinnych jak na przykład olejku jojoba, olejku kokosowego lub masła kakaowego. Na koniec można zastosować choćby odżywkę lamelarną do włosów, która doskonale wypełni ubytki w strukturze włosa i sprawi, że będą wyglądać jak tafla.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *